Trei medalii de aur pentru sportivii de la C.S. Poli Karate Cluj

Sportivii de la C.S. Poli Karate Cluj au câștigat trei medalii de aur la Campionatul European de karate WUKF pentru toate varstele, care a avut loc în perioada 12-17 octombrie, la Montichiari, Italia.

La acest campionat au participat 1830 de sportivi si 300 de echipe din 26 de tari, 50 de federatii nationale.

La rezultatele obtinute de echipa Romaniei, care s-a clasat pe un bine meritat loc 1 pe Federatii si locul 2 pe natiuni, dupa Italia, au contribuit si cei 6 sportivii de la Poli Karate alaturi de antrenorul lor Dragos Cocisiu.

Ei au avut urmatoarele rezultate:

- Falcusan Sebastian - dublu campion european la kumite echipe sanbon juniori, kumite echipe rotativ juniori si bronz la kumite individual sanbon juniori categoria -75 kg.

- Dehelean Matei - aur la kumite echipe rotativ copii - 11 ani.

Ceilalti sportivi ai clubului Poli Karate au avut prestatii laudabile:

- Rus-Pop Denisa - locul 8 kata / fete 9-10 ani

- Kudor Adorjan - locul 8 kumite / baieti 11-12 ani

- Dehelean Matei - locul 5 kumite / baieti 9-10 ani,

- Foitos Andrei si Cocisiu Teodora clasificandu-se in primii 16 la kumite / 11-12 ani.

Clubul a fost sprijinit de Primariei Mun. Cluj Napoca, firma D Team Asig si de către parinti.