Tamaș bate de unul sigur Ripensia și duce pe U Cluj pe loc de play-off

U Cluj a câștigat cu scorul de 1-0 meciul de vineri seara cu Ripensia Timișoara și termină anul pe locul 6, ultima poziție de play-off.

Clujenii au deschis scorul rapid, în minutul 14.00, prin căpitanul Gabriel Tamaș, care a reluat cu capul din 8 metri.

Terenul pe care s-a jucat s-a transformat într-o mocirlă, ceea ce a făcut ca în a doua repriză jucătorii să fie fără viziune.

Căpitanul celor de la Ripensia, Alexandru Popovici, le-a dat câteva emoții clujenilor cu un șut din afara careului.

Gabriel Tamaș a mai avut o ocazie cu capul, dar mingea a trecut pe lângă pe lângă bara din dreapta a portarului Ștefan Dobre, scrie sportulclujean.ro.

U Cluj încheie anul cu această victorie, iar următorul meci oficial va avea loc în data de 20.02.2021, de la ora 11;00, în deplasare cu ACS Viitorul Târgu Jiu.