Steaua s-a calificat în play-off-ul UCL după victoria împotriva Aktobe REZUMAT VIDEO

Steaua a reușit să se califice în play-off-ul UEFA Champions League, după ce a învins-o pe Aktobe cu 2-1 în returul de la București.

Scorul a fost deschis de roș-albaștrii în primele trei minute ale partidei prin golul lui Chipciu, iar apoi Sânmărtean a ieșit accidentat, dar steliștii au continuat atacul.

La pauză era deja 2-0, după reușita lui Stanciu, însă în partea a doua a partidei bucureștenii nu s-au mai concentrat și au trăit periculos finalul, după ce a marcat Kapadze, reducând diferența de goluri.

În urma victoriei de la București, din turul III preliminar al UCL, Steaua s-a calificat în play-off . Prima manşă din play-off-ul UCL are loc pe 19-20 august, iar returul pe 26-27 august.