Miercuri 24 Aprilie

Steaua - CFR Cluj 2-2! Traore a avut victoria in varful bocancului - REZUMAT VIDEO

Derby -ul etapei, dintre Steaua si CFR Cluj, s-a terminat la egalitate pentru ca Traore nu a fost in stare sa il invinga pe Tatarusanu, in ultimele minute.

Scorul a fost deschis in minutul 11, cand Culio a inscris dupa o pasa venita la la Hora.

In minutul 27, Nuno Claro gafeaza si il faulteaza nejustificat pe Kapetanos in careu. Stancu a inscris si a adus egalitatea.

In repriza secunda, acelasi Stancu a inscris dupa o centrare venita de la Tanase si scorul era 2-1. Clujenii nu s-au culcat pe o ureche si au presat, iar in minutul 82 Culio i-a centrat lui Peralta, care a inscris un gol norocos.

Traore putea sa decida jocul, dar a ratat in minutul 90, de doua ori, nepermis pentru un atacant cu pretentii.