Rapid - CFR Cluj 3-2. Rezumat VIDEO

Echipa Rapid a învins, sâmbătă seară, cu scorul de 3-2, formaţia CFR Cluj jucând în inferioritate numerică din minutul 29 şi a revenit după ce la pauză era condusă cu 2-0.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Ilijoski '49 şi Grigore '61 (penalti), '69. Pentru CFR Cluj au înscris Ronny '14 şi Maftei '19.

0-1: Ronny scapă pe partea stângă şi, singur cu portarul Pecanha, înscrie cu un şut la colţul lung;

0-2: Nicoară execută o lovitură liberă de pe partea stângă de la 20 de metri, iar Maftei înscrie din alunecare, din 4 metri;

1-2: Glauber îi pasează lui Ilijoski, care înscrie cu un şut din întoarcere, de la aproximativ 6 metri;

2-2: Felgueiras îl faultează în careu pe Surdu, iar arbitrul Alexandru Tudor acordă penalti, lovitura fiind transformată de Grigore;

3-2: Grigore înscrie din patru metri lateral dreapta, după ce Felgueiras a respins greşit la un şut al lui Surdu.

La meci au participat aproximativ 8.500 de spectatori, iar în minutul 31 un suporter a aruncat cu o bucată de scaun din tribuna a doua.

sursa: Mediafax