Printul Cristea a ratat un gol ca si facut la 0-0 in meciul U Cluj - FC Brasov! Vezi ce a declarat jucatorul

Printul Adrian Cristea putea sa aduca victoria pentru U Cluj daca inscria in minutul 30, cand a ratat din fata portii, trimitand peste poarta. Meciul s-a terminat cu scorul 1-1, cu goluri din penalty.

"Printul" si-a reprosat ca ratarea. "Am pierdut doua puncte, am avut ocazii la 0-0 si ne puteam desprinde. Din pacate nu am castigat. Ne-am dorit mult victoria, dar terenul a fost greu. Mai sunt multe etape, nu imi fac probleme. Mergem la Vaslui sa batem, imi reprosez ca nu am marcat in minutul 30, atunci cand am avut o ocazie mare. M-am simtit bine la debut, vreau sa fac jocuri bune in continuare", a spus Adrian Cristea la finlul meciului.

Spaniolul Delgado, marcatorul golului pentru U Cluj, a spus ca ocaziile mari din prima repriza s-au razbunat.

"Ocaziile cele mai mari le-am avut noi in prima repriza, este putin un punct, insa am avut ghinion. Mergem la Vaslui sa castigam, dar ar fi bun si un egal", a precizat Delgado.