Miercuri 23 Aprilie

Peluza Vișinie, mesaj puternic pentru jucătorii CFR Cluj: „În acest sezon au ocazia să scrie ISTORIE”


Fanii CFR Cluj demonstrează încă o dată că sunt alături de echipă! Peluza Vișinie a fost prezentă joi, 13 martie, pe stadionul echipei pentru a le oferi jucătorilor ultimele încurajări înaintea primului duel din play-off cu Dinamo București, care se va disputa sâmbătă, 15 martie, de la ora 21:00, în Gruia. 

„Ieri (joi, 13 martie)  am fost prezenți la stadion înainte de antrenamentul pentru a oferi jucătorilor ultimele încurajări și a le spune celor mai noi dintre ei ce înseamnă CFR Cluj! Mulți dintre ei nu au experiența luptei pentru titlul de campioană, dar au în acest sezon ocazia să scrie istorie, atât pentru ei personal, cât și pentru echipa noastră!”, au transmis fanii echipei clujene. 

CITEȘTE ȘI: Peluza Vișinie, mesaj tăios pentru „suporterii de pe canapea” ai echipei din Gruia: „Dacă vreți tribune pline, veniți la stadion, nu vă mai plângeți”

De asemenea, Peluza Vișinie a lansat un apel către toți suporterii CFR Cluj pentru a umple stadionul la confruntarea cu Dinamo. 

Primul pas e mâine, împotriva unei rivale de moarte, Dinamo. Vă așteptăm la stadion, în număr cat mai mare pentru a-i încuraja la unison pe jucători în prima din cele 10 finale pentru titlul 9!”, au mai precizat cei de la Peluza Vișinie. 

Mai mult, aceștia au amintit de faptul că meciul cu Dinamo, de sâmbătă, este cu miză dublă, în condițiile în care echipa antrenată de Dan Petrescu trebuie să înceapă obligatoriu cu dreptul acest play-off. 

„E un meci cu o miză dublă. Trebuie să începem obligatoriu cu dreptul acest play-off și să ne impunem în fața unei rivale de moarte. Ne vedem în peluză pentru a-i împinge pe băieți spre prima victorie din acest play-off”, au mai spus cei din Peluza Vișinie. 

CITEȘTE ȘI: Peluza Vișinie continuă protestele și-l vor pe Dan Petrescu afară de la CFR Cluj: „Echipa are un joc urât, greu de urmărit”

Comentarii Facebook