Pandurii Târgu-Jiu - CFR Cluj 2-1. REZUMAT VIDEO / Gazdele au obținut două penalty -uri

CFR Cluj nu a reușit să repete meciul foarte bun de la Braga și a pierdut cu 2-1 derby -ul cu Pandurii Târgu Jiu.

În prima parte au fost câteva ocazii mari. Răduţ a șutat puternic, dar Felgueiras a apărat. A urmat apoi o execuție a lui Bjelanovici, care a reluat cu capul, dar portarul a respins.

Au urmat două faze ”tari” ale Pandurilor, un șut al lui Nistor și o ”torpilă” a lui Lemnaru, care a zguduit bara.

În partea secundă au urmat și golurile. Alex Grigoraş a fost faultat de Sepsi în careu, iar Maxim a înscris din penalty, în minutul 50. A urmat rapid o fază a lui Bastos, care l-a driblat pe Viera şi a şutat plasat, fără nicio speranță pentru Lazar.

Nicoară a căzut în careu, după un duel cu Unguruşan, dar Cristi Balaj nu a acordat nimic.

Ultimul gol a fost înscris în minutul 79. Gabi Mureşan a atins mingea cu mâna la o săritură la cap, iar Balaj a acordat un nou penalty. Răduţ a înscris, iar scorul a devenit 2-1.

În prelungiri, Camora a căzut și el în careu, dar Balaj a considerat că duelul a fost regulamentar.