Pandurii - Dinamo 2-2! CFR Cluj respira usurata. "Cainii" nus e desprind in clasament

Dinamo a obtinut numai o remiza la Targu Jiu, dupa un meci cu doi eliminati si patru goluri, iar CFR Cluj poate sa respire usurata pentru ca nu a pierdut contactul cu primul loc.

Pandurii au descis scorul prin Viera, dupa o lovitura de cap, dar in minutul 16 Danciulescu a profitat de o greseala si a egalat. Niculae a reusit al doilea gol al "cainilor" cateva minute mai tarziu.

Gorjenii revin in jos in repriza secunda si nu se linistesc nici dupa eliminarea lui Voiculet. Lemnaru, fostul jucator al U Cluj, scoate un penalty si Pintilii reuseste sa inscrie golul egalizator.

Situatia a ramas neschimbata in clasament. CFR Cluj a tremurat dupa remiza de la Medias, iar Dinamo putea profita pentru a se desprinde la patru puncte in clasament. In urma egalului de la Targu Jiu, "cainii" sunt in continuare pe primul loc, la un punct de elevii lui Costa.