„Nu există așa ceva” - Reacțiile presei din Elveția, după ce românii au egalat scorul în ultimul minut al meciului

”Nu există așa ceva”, a titrat publicația elvețiană Blick, în urma egalului realizat de echipa României la calificările pentru Euro24.

Deși prima repriză s-a finalizat cu 2-0 pentru echipa elvețiană și până în minutul 89 părea că victoria le este asigurată, planurile le-au fost date peste cap când Valentin Mihăilă a reușit o dublă, în minutul 89 și 90+2.

Aceste goluri le-au adus românilor un punct uriaș pentru urcarea în clasamentul calificărilor la Euro24.

Meciul s-a terminat. Elveția este egalată la 2 de România, deși echipa lui Murat Yakin conducea cu 2-0 în minutul 89”, au scris cei de la Blick.

Deși neglijenți în final, lucru care le-a adus egalitatea, elvețienii rămân în vârful clasamentului, cu 10 puncte, iar România se apropie de ei, cu 8 puncte.