Marian Pana: "Au fost trei puncte castigate cu mari emotii"

Antrenorul Universitatii Cluj, Marian Pana, crede ca jucatorii clujeni au gresit impardonabil la sfarsitul primei reprize, atunci cand au primit golul egalizator.

"Au fost trei puncte castigate cu mari emoţii. Am avut o prima repriza bună, dar am gresit impardonabil la finalul primei reprize. A fost o fază fixa la care jucatorii nu s-au asezat cum le-am cerut", a spus Marian Pana, la finalul meciului disputat cu Otelul Galati. El crede ca cele trei puncte castigate de clujeni sunt importante si ca U Cluj "incepe sa arate ca o echipa".

Tehnicianul sustine ca echipa are timp sa se puna la punct, mai ales ca Liga I se va intrerupe pentru meciurile nationalei.

U Cluj a castigat la Alba Iulia cu 2-1 impotriva Otelului Galati. Golurile au fost marcate de Mendy si Bostina, iar pentru oaspeti a marcat Borbely.