LIVE TEXT Universitatea Cluj-Poli Timisoara 1-2 VEZI golul lui Niculescu

Universitatea Cluj joaca astazi cu una dintre candidatele la titlu din acest sezon, Poli Timisoara, aflata pe locul 2 in clasamentul Ligii I.

FINAL

Minutul 90+2- Schimbare la Poli: intra Nikolici in locul lui Goga

Minutul 90- Zicu executa o lovitura libera de la 20 de metri, dar mingea trece pe langa poarta aparata de Popa

Minutul 88- Tony reia cu capul pe langa poarta timisorenilor

Minutul 84- Medicii intra pe teren. Ascoli este accidentat. Jucatorul este scos pe targa la marginea terenului

Minutul 65- Schimbare la Poli: iese Tames, intra Magera

Minutul 65- Nasser trage puternic de la distanta, dar putin pe langa poarta timisorenilor

Minutul 59- Machado trage de la distanta pe langa poarta oaspetilor

Minutul 58- GOOOOL! Claudiu Niculescu inscrie dintr-o pasa buna a lui Cojocnean

Minutul 47- Cojocnean primeste cartonas galben pentru fault

Minutul 46- A inceputul repriza secunda

PAUZA

Minutul 45- Nasser trage cu capul pe langa poarta timisorenilor

Minutul 44- GOL! Ignjiatijevic depaseste apararea clujenilor si inscrie pentru 2-0

Minutul 43- Ocazie mare pentru U: Claudiu Niculescu suteaza in bara portii aparate de Taborda

Minutul 40- Bostina trage de la marginea careului peste poarta timisorenilor

Minutul 40- Sepsi suteaza puternic din careu, dar peste poarta clujenilor

Minutul 36- Taborda scapa mingea din maini, dupa un sut al lui Niculescu, dar portarul oaspetilor retine pana la urma

Minutul 35- Ignjiatijevic primeste cartonas galben pentru fault

Minutul 29- Machado primeste cartonas galben pentru fault

Minutul 22- GOL! Dan Alexa trage cu capul pe poarta si deschide scorul

Minutul 18- Ghionea trage cu capul pe poarta, dar Popa retine

Minutul 16- Ricketts trage puternic, dar peste poarta aparata de Popa

Minutul 8- Lovitura libera executata de Claudiu Niculescu. Mingea este deviata in corner de oaspeti

Minutul 6- Nasser primeste o minge in careu, dar sutul sau este blocat de timisoreni

Minutul 1- A inceput meciul

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Pentru noi nu va fi o partida usoara. Avem un moral bun dupa seria de rezultate bune. Este momentul nostru, ne bucuram de el si suntem entuziasti din acest punct de vedere. Suntem constienti si de importanta punctelor puse in joc si a adversarului care urmeaza sa-l intalnim", a declarat Ionut Badea inainte de meciul cu Poli Timisoara.

Iata echipele probabile:

U Cluj: Popa, Buhus, Pele, Abrudan, Bazzi, Cojocnean, Nasser, Cristea, Bostina, Machado, Niculescu

Poli Timisoara: Taborda, Luchin, Burca, Ghionea, Sepsi, Bourceanu. Alexa, Tames, Ignjiatijevic, Goga, Ricketts

In tur, Poli Timisoara-U Cluj s-a terminat 2-2. Vezi rezumatul video al partidei!