LIVE TEXT Universitatea Craiova-CFR Cluj 0-0 - FINAL DE MECI

CFR Cluj joaca impotriva Universitatii Craiova de la ora 18.00. Scorul este 0-0,? iar Ardelenii nu au aratat ca au forta de a castiga partida, dar Mandorlini are timp la pauza sa faca schimbari.

Minutul 94: Bud obtine o lovitura de corner, dar clujenii nu reusesc sa fructifice faza. Arbitrul fluiera finalul partidei

Minutul 90: Partida a fost prelungita cu 4 minute

Minutul 89: Stoianov il faulteaza pe Cadu, dar centralul dicteaza minge de arbitru

Minutul 88: Prepelita a trimis un sut pe poarta si Nuno Calro retine

Minutul 86: Nuno Claro iese din poarta pentru a apara un balon langa coltul terenului si a fost la un pas de a comite o gafa. Interventia lui Dani a rezolvat situatia

Minutul 84: Dani il faulteaza pe Iliev si craiovenii primesc o lovitura libera

Minutul 81: Iese Gargorov si intra Dragos Firtulescu

Minutul 77: Bud primeste cartonas galben pentru o interventie la Dananae

Minutul 75: Piccolo greseste si Dananae e aproape de a inscrie

Minutul 74: Stoianov patrunde in careu, dar centreaza slab si Mihai Costea nu poate relua pe poarta

Minutul 71: Pauza de hidratare

Minutul 66: Prepelita centreaza in careul clujenilor, dar Dani respinge o minge periculoasa

Minutul 64: Ioan Hora comite fault in atac chiar in careu si artibtrul stopeaza un atac al clujenilor

Minutul 61: Dani intra in locul lui Bjelanovic

Minutul 58: Craiovenii ataca, dar Dina suteaza slab

Minutul 57: Mihai Costea acuza faptul ca a fost tinut de tricou de Panin in careul CFR. Craioveanul a cerut 11 metri, dar arbitrul a fost de alta parere

Minutul 54: Intra Ioan Hora si iese Ciprian Deac

Minutul 53: Deac executa o lovitura de corner, dar mingea este irosita

Minutul 45 + 2: Final de repriza. CFR Cluj nu a reusit nimic, Mandorlini trebuie sa schimbe ceva la pauza pentru a obtine victoria.

Minutul 43: Mihai Dina reia cu capul lobat si Nuno Claro respinge cu dificultate in corner, dupa o faza cu mai multe balbaieli.

Minutul 38: Deac il lanseaza pe Kone pe partea dreapta insa acesta trage pe langa poarta

Minutul 32: Mihai Costea scapa pe dreapta in careu dar este blocat in ultimul moment de Culio, mingea revine la Barboianu care incearca un lob insa nu reuseste sa nimereasca poarta.

CFR joaca prost . toate ocaziile pana acum au apartinut Craiovei.

Minutul 25: Pauza de hidratare

Minutul 17: Lovitura libera de la 20 de metri. Gabi Muresan suteaza puternic dar mingea trece la mai mult de un metru de poarta.

Minutul 15: Cadu primeste cartonas galben pentru un fault la marginea careului. Lovitura libera periculoasa este executata peste poarta de Prepelita.

Minutul 9: Ocazie mare pentru Craiova ! Gargorov il gaseste liber la marginea careului pe Mihai Costea, apararea CFR-ului iese defectuos la offside, insa Nuno Claro reuseste sa-l blocheze pe atacantul craiovean scapat singur.

Craiova cere penalty, dar nu poate fi vorba de asa ceva.

Minutul 2: Gargorov reia lobat la o faza tratata cu usurinta de Edimar, insa mingea trece peste poarta lui Nuno Claro.

A inceput partida. Meciul se desfasoara la Turnu Severin

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Universitatea Craiova si CFR Cluj debuteaza de la ora 18.00 in sezonul 2010-2011 al Ligii 1. Ardelenii pleaca favoriti in disputa cu oltenii, mai ales ca au castigat ultimele trei din cele patru meciuri jucate in deplasare contra Craiovei.

CFR Cluj a castigat in sezoanele 2006-2007 si 2007-2008, dar a avut emotii mari in ultimele doua meciuri, scrie prosport.ro. In sezonul 2008-2009, CFR Cluj a incasat o infrangere rusinoasa si a pierdut cu 1-4.

CFR Cluj a invins ultima data Universitatea Craiova in luna mai, cand a castigat cu 3-2, si practic a castigat campionatul.

Echipele probabile:

Universitatea Craiova: Lung, Dananae, Gaman, Iliev, Busu, Prepelita, Barboian, Dilevcki, M. Costea, Dina

CFR Cluj: Nuno Claro, Edimar, Piccolo, Muresan, Cadu, Panin, E. Dica, Kivuvu, Deac, Bjelanovic, Y. Kone