U Cluj - Otelul Galati 2-1. REZUMAT VIDEO

Min 90+ 4 FINAL DE PARTIDA . U Cluj invinge si depaseste in clasament rivala CFR. Echipa lui Marian Pana a jucat bine in fata unui adversar dificil

Min 90 + 3 Galateanul Giurgiu este accidentat si Otelul joaca cu doi jucatori mai putin in teren ! Mai este un minut

Min 90 + 2 Rapa reia pe langa poarta o centrare periculoasa a galatenilor . Matache trage de timp si primeste un cartonas galben .

Min 90 Otelul ataca cu toti jucatorii . Lovitura libera executata in careu spre portarul Grahovac !

Min 85 Mare ratere pentru Otelul. Centrare Viglianti periculoasa si Pena rateaza din 6 metri reluand cu capul putin pe langa poarta

Min 83 Lemnaru suteaza mult peste poarta din pozitie buna la marginea careului, la o faza de contraatac incetinita de Machado

Min 81 Iese Bostina, intra Machado, iar banderola de capitan ajunge la Matache.

Min 79 Sut Giurgiu periculos, retine Matache

Min 78 Sut Delgado din lovitura libera de la 20 m putin peste poarta

Min 77 Giurgiu primeste cartonas galben dupa un fault din spate la Mendy

Min 75 La Otelul intra Pena , iese Sarghi

Min 71 Iese Ionescu intra Reinaldo

Min 66 Salagean suteaza insa mingea este deviata in corner

Min 63 Viglianti intra in locul lui Neagu , iar in locul lui Claudiu Niculescu intra Acosta

Min 58 Borberly, autorul golului galatenilor, este eliminat pentru al doilea cartonas, in urma unei simulari.

Min 53 Cartonas galben Mendy.

Min 52 GOL BOSTINA ! Penalty-ul executat de acesta duce U Cluj in avantaj, 2-1

MIn 51 Lemnaru este faultat de Sirghi in careu . Se acorda penalty si cartonas galben.

Min 50 Bostina cade in careul galatean si primeste cartonas galben pentru simulare.

Min 47 Matache apara extraordinar la o faza in care Borbely scapase singur cu portarul clujean

Incepe repriza a doua

Min 46 FINAL DE REPRIZA . U Cluj - Otelul 1-1. In tribune alaturi de Florian Walter se afla MM Stoica.

Min 46 Gol Csaba Borbely , care se demarca in careu si reia cu capul in plasa o centrare din lovitura libera. U Cluj -Otelul 1-1

Min 44 Cartonas galben Buhus pentru un fault la marginea careului. Lovitura libera periculoasa

Min 42 Ochirosii este accidentat si nu mai poate relua partida

Min 42 Centrare periculoasa din lovitura libera a lui Bostina , dar aparatorii galateni resping in corner in extremis

Min 40 Sut Ionescu putin pe langa poarta galatenilor

Minutul 35 GOL U Cluj . Mendy scapa singur pe stanga , nu se grabeste si reia pe langa portarul galatean in plasa. Este primul gol primit de Otelul in acest sezon.

U Cluj - Otelul 1-0

Min 35 Meciul se incinge . In trei minute trei ocazii imense . Mai intai o bara a galatenilor, apoi o ocazie in care Ochirosii trage de doua ori insa este blocat, iar pe contraatac Lemnaru il deschide perfect pe Niculescu care trage in portar

Min 31 Sut superb Lemnaru de la 20 m dreapta fara preluare insa mingea trece de putin pe langa vinclul portii.

Min 30 Sut Delgado dupa o incursiune pe dreapta a lui Lemnaru, insa mingea trece pe langa poarta.

Min 28 Ocazie mare Claudiu Niculescu ! Deschis bine in careu dupa o verticcalizare , varful lui U a tras bine insa portarul Grahovac reuseste sa retina.

Min 23 Cartones galben si pentru clujeni , prin A Ionescu.

Min 20 Bara Lemnaru ! La o centrare de pe stanga atacantul clujean reia spectaculos cu capul in bara.

Min 18 Centrare din corner Bostina insa Niculescu trece cu putin pe langa minge in 6 metri

Min 15 Centrare Ochirosii insa Matache retine din fata lui Borbely

Min 10 Cartonas galben pentru Csaba Borbely , pentru ca l-a impiedicat pe Matache sa repuna rapid

Min 10 Csaba Borbely trage pe poarta dar prea slab pentru a-i pune probleme lui Matache.

Min 8 Claudiu Niculescu trage din coltul careului insa putin pe langa poarta

Ora 18 A inceput partida. Cele doua formatii sunt

U Cluj : Matache - Buhuş, D. Munteanu, Cvirik, Mendy - Delgado, V. Gheorghe, A. Ionescu, Boştină - Cl. Niculae, Lemnaru

Rezerve: Boşneag, Reinaldo, Acosta, Machado, Izvoranu, Unguruşanu, Tobă

Oţelul: Grahovac - Rîpă, Sg. Costin, Sîrghi, Sălăgeanu - Antal, Giurgiu, Paraschiv, Neagu, Ochiroşii - Borbely

Rezerve: Abraham, Petean, Perendjia, L. Buş, Cojoc, Pena, Viglianti

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Universitatea Cluj joaca de la ora 18.00 impotriva "otelarilor". Daca "studentii" vor reusi sa repete jocul bun din meciul cu Unirea Urziceni si sa invinga, ii vor intrece in campionat pe rivalii din Gruia.

Meciul dintre U Cluj si Otelul Galati va fi unul dificil. Marian Pana a declarat ca singura problema din lot este absenta lui Blade, care a fost suspendat.

"Nu avem probleme de lot pentru partida cu Galatiul, exceptandu-l pe Balde, care e accidentat. Ne asteapta o partida dificila, dar vom castiga daca ne mobilizam. Dorinel sunt convins ca vrea victoria, dar si eu o doresc", a afirmat antrenorul Marian Pana.

Directorul general al echipei Otelul Galati, Marius Stan, a declarat ca Universitatea Cluj are un lot superior valoric, motiv pentru care s-ar multumi si cu un egal.