LIVE TEXT Pandurii Targu Jiu - CFR Cluj 2-1 (FINAL)

CFR Cluj a pierdut meciul jucat in deplasare, la Drobeta Turnu Severin, cu una dintre echipele care se lupta sa evite retrogradarea, Pandurii Targu Jiu.

FINAL

Minutul 90+4: Bus primeste cartonas galben pentru proteste

Minutul 90+2: Kivuvu trage pe langa poarta gazdelor

Minutul 90+1- Nuno Claro iese din poarta si respinge un sut al lui Lemnaru

Minutul 88- Nuno Claro retine bine in fata lui Nistor

Minutul 84- Schimbare la Pandurii: intra Cardoso in locul lui Pleasca

Minutul 83- Bus trage cu capul pe poarta gazdelor, dar Mingote reuseste sa respinga

Minutul 78- Nuno Diogo primeste cartonas galben pentru proteste

Minutul 74- Nuno Claro nu retine o minge sutata de Lemnaru, iar mingea ajunge la Vrajnes, care trimite in poarta, dar arbitrii semnalizeaza ca este in offside

PAUZA

Minutul 45- GOL Pandurii Targu Jiu! Lemnaru a sutat, iar un jucator al lui CFR Cluj a deviat in poarta lui Nuno Claro

Minutul 43- Rada trage de la distanta, dar retine portarul gazdelor

Minutul 41- Popete trimite pe poarta, iar Nuno Claro respinge in corner

Minutul 38- Stromajer suteaza puternic, dar respinge Nuno Claro

Minutul 37- Hora rateaza o preluare in careul advers, dupa o centrare buna a lui Bastos

Minutul 33- Hora trimite peste poarta de la marginea careului gazdelor

Minutul 23- Lemnaru trage cu capul din careu, dar retine fara probleme Nuno Claro

Minutul 21- Cristi Bud trage pe langa poarta Pandurilor

Minutul 18- Cadu centreaza cu capul in careul advers, dar Bud nu ajunge la minge

Minutul 6- Tot Cadu respinge un sut puternic al lui Pintilii

Minutul 5- Cadu respinge bine o minge ajunsa in careul clujenilor

Minutul 1- A inceput meciul

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pandurii Targu Jiu - CFR Cluj este un meci test pentru "feroviari", deoarece patronul Arpad Paszkany a anuntat ca incepe evaluarea jucatorilor. Finantatorul este nemultumit de rezultate.

In meciul tur, din 28 august 2010, CFR Cluj s-a impus cu scorul 2-1, iar golurile au fost inscrise de Emmanuel Kone si Hugo Alcantara. (Vezi AICI golurile)

Echipele probabile:

Pandurii Targu Jiu: Mingote - Popete, Viera, Chiriches, Grecu -  Vranjes, Voiculet, Pintilii, Nistor - Lemnaru, Stromajer

Antrenor Petre Grigoras

CFR Cluj: Minca - Maftei, Cadu, Rada, Panin - Bakary Sare - Hora, Peralta, Nicoara - Bastos, Bud
Antrenor: Alin Minteuan

Rezerve: Nuno Claro - Nuno Diogo, Batin, E. Kone, Kivuvu, Veloso, Bus

Piccolo, Edimar, De Zerbi, Kapetanos (accidentati), Muresan (suspendat)