LIVE TEXT - Minerul Lupeni - Universitatea Cluj 1- 3 - FINAL - Universitatea Cluj a promovat in Liga 1

?

Universitatea Cluj joaca astazi cu Minerul Lupeni, in deplasare, un meci cat un campionat. Daca se vor impune astazi, clujenii vor promova in Liga 1.

?

"U" Cluj nu a obtinut la masa verde victoria cu 3 - 0 pentru partidacu incidente de la Arges, asa ca victoria este importanta.

?

Minutul 82: Fault a lui Acosta, care il loveste cu genunchiul pe Daj. Arbitrul nu dicteaza nimic, deoarece considera ca este a fost un fault involuntar?

?

Minutul 74: Centrare in fata portii, dar Acosta rateaza si mingea se loveste de un jucator de la Minerul Lupeni

Minutul 72:? Cozma primeste un cartonas galben. Lovitura libera este executata de Acosta, dar peste poarta

?

Minutul 70: Neacsu iese si intra Corcoveanu

?

Minutul 66: Acosta executa o lovitura libera si Bonatti reia cu capul pe langa poarta

?

Minutul 62: Lovitura libera executata de Acosta, dar mingea este respinsa in corner. Faza nu se concretizeaza

?

Minutul 60: Valentin Lemnaru este schimbat si intra Gabriel Machado

?

Minutul 58: Voican executa o lovitura libera si balonul trece putin pe langa poarta

Minutul 55: GOL MINERUL LUPENI! Diaconescu? inscrie si reduce diferenta. 1-3!

?

Minutul 50: Lemnaru rateaza o ocazie mare. Patrunde in careu, dar portarul respinge

Minutul 45+1: PAUZA!

?

Minutul 44: Lemnaru centreaza si tine balonul in teren reinaldo, dar faza nu este concretizata. Partida este prelungita cu 1 minut