Cluj-Rapid Bucuresti 0-1 - VEZI golul lui Spadacio

CFR Cluj a pierdut cu 1-0 pe teren propriu in fata Rapidului si pierde chiar si sansele de a ocupa un loc care sa duca la o calificare in Liga Europa.

FINAL

Minutul 90+1- Bastos primeste cartonas galben pentru fault

Minutul 90- De la marginea careului, Bud nu reuseste sa puna in pericol poarta rapidista, Straton apara fara probleme

Minutul 88- Ezequias primeste cartonas galben pentru tragere de timp

Minutul 80- Bud nu reuseste sa preia o centrare in careul rapidistilor

Minutul 79- Gabi MUresan trimite cu capul pe poarta rapidistilor, dar retine Straton

Minutul 78- Schimbare la Rapid: iese Duarte, intra Vidanov

Minutul 76- Nuno Claro apara o minge trimisa pe poarta de Grigorie

Minutul 75- Panin primeste cartonas galben pentru fault

Minutul 74- Bastos executa o lovitura libera, deviaza Kivuvu, fara probbleme pentru Straton

Minutul 73- Schimbare la Rapid: iese Herea, intra Frunza

Minutul 71- Schimbare la CFR: iese Kone, intra Batin

Minutul 69- Gabi Muresan primeste cartonas galben pentru fault

Minutul 67- Spadacio executa o lovitura libera, putin peste poarta lui Nuno Claro

Minutul 58- Bastos il depaseste pe portarul rapidist, dar rateaza

Minutul 53- Schimbare la CFR: iese Hora, intra Cristi Bud

Minutul 49- Sut puternic al lui Nicoara de la marginea careului, dar mingea este prinsa de Straton

Minutul 46- A inceput repriza a doua

PAUZA

Minutul 45- Si Bastos a fost surprins in pozitie de offside

Minutul 44- Kone este surprins in offside

Minutul 37- Kone primeste cartonas galben pentru fault

Minutul 31- Olberdam primeste cartonas galben pentru fault

Minutul 29- Nuno Claro prinde bine o centrare trimisa in careu de rapidisti dintr-o lovitura libera

Minutul 27- Hora greseste o pasa in careul rapidistilor

Minutul 22- GOL! Spadacio deschide scorul cu un sut de la 25 de metri care il depaseste pe Nuno Claro

Minutul 19- Herea cade in careul clujenilor, dar arbitrul nu acorda nimic

Minutul 12- Un sut al lui Bus este diaviat in corner de apararea Rapidului

Minutul 5- Nuno Claro retine bine o minge trimisa pe poarta de Ezequias

Minutul 3- Bus trage puternic, dar mingea loveste transversala

Minutul 1- Patronul CFR Cluj, Arpad Paszkany, este pe banca de rezerva, alaturi de Alin Minteuan

Minutul 1- A inceput partida

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vezi echipele de start:

CFR Cluj: Nuno Claro, Panin, Cadu, Diogo, Nicoara, Kivuvu, Kone, Muresan, Hora, Bastos, Bus

Rapid: Straton, Duarte, Antonio, Glauber, Ezequias, Cesinha, Spadacio, Olberdam, Grigorie, Herea, Cassio

Partida CFR-Rapid este decisiva pentru echipa clujeana, care inca mai spera sa se clasifice pe unul dintre locurile care asigura accesul in Liga Europa.

"Noi nu am reusit sa obtinem prea multe puncte si acest meci devine unul foarte important pentru noi. Chiar putea spune ca este decisiv. Trebuie sa nu luam gol si sa inscriem", a declarat Alin Minteuan, antrenorul CFR-ului inaintea partidei.

"Nu avem probleme de lot. Sunt jucatori care ii pot inlocui. CFR este o echipa buna si probabil traverseaza o perioada nefasta. Vrem sa adunam puncte si am venit la Cluj sa adunam puncte", a spus la sosirea la Cluj Marius Sumudica, tehnicianul Rapidului.

Inaintea acestei partide, Rapid este pe locul 7 in clasament, cu 37 de puncte, iar CFR Cluj pe locul 8, cu 32 de puncte.