LIVE TEXT - CFR Cluj - Metalurg Donetk s-a incheiat 2-4!

CFR Cluj joaca de la ora 15.00 al doilea meci din amical din cantonamentul din Antalya. "Feroviarii" ii intalnesc pe rusii de la Metalurg Donetk, dupa ce sambata au invins cu 13-1 pe FC Horst.

Minutul 84 - La CFR intra Paul Mocan, in varsta de 18 ani
Minutul 82 - Ocazie buna pentru CFR! Kone rateaza o sansa buna de a marca, sutul sau fiind oprit de un fundas
Minutul 77 - Gol Metalurg! Armeanul Arakelian marcheaza golul 4 al lui Metalurg
Minutul 75 - sut bun al lui Dica, dar mingea trece putin pe deasupra portii
Minutul 73 - Doua schimbari la Metalurg. Tanasa este printre cei inlocuiti
Minutul 72 - Ioan Andone a asistat la prima repriza a meciului, urmarind meciul alaturi de Ioan Muresan
Minutul 67 - CFR rateaza ocazia de a restabili egalitate! Kone nu ajunge la minge
Minutul 66 - Ocazie mare pentru Metalug! Lovitura libera pentru ucrainieni, dar mingea trece pe langa poarta lui Stancioiu
Minutul 65 - Gol Dica! Mijlocasul lui CFR reduce din handicap
Minutul 55 - Cadu il faulteaza dur pe Tanasa, dar nu este avertizat de arbitru
Minutul 52 - Gol Metalurg! Ciprian Tanasa marcheaza golul 3 al ucrainienilor
Minutul 46 - A inceput repriza a doua

Minutul 45 - Pauza

Minutul 38 - CFR Cluj a avut o ocazie buna, dar atacantii clujeni s-au precipitat

Minutul 32 - Muresan a tras peste poarta din lovitura libera
Minutul 30 - Portarul ucrainian a respins mai intai in pozitie de unu-la-unu cu Traore si apoi mingea sutata de Hora
Minutul 22 - Gol Metalurg! Volovik a inscris din 6 metri
Minutul 20 - De Zerbi a trimis mingea pe langa poarta
Minutul 17 - Edimar suteaza de la distanta mult pe langa poarta
Minutul 12 - Gol CFR Cluj! De Zerbi a inscris cu un sut plasat

Minutul 10 - Gol Metalurg! Zimbabweanul Mguni a inscris printre fundasii "feroviari"

Minutul 8 - Uncrainienii trag peste poarta
Minutul 7 - Hodin a primit avertizat
Minutul 5 - De Zerbi ii paseaza lui Muresan, dar sutul acestuia este respins portar