Înfrângere dură pentru CFR Cluj în ultima partidă a sezonului. Au luat 3-0 de la Craiova REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a pierdut ultima partidă din acest sezon al Ligii I, disputată sâmbătă, împotriva CSU Craiova.

”Feroviarii” au fost învinți fără drept de apel, aceștia primind trei goluri de la craioveni, care au urcat astfel până pe locul 5 în clasament. Clujenii au picat și ei de pe podium, ajungând pe locul 4.

CFR a avut prima ocazie de a deschide scorul, dintr-o lovitură liberă executată de Camora, care însă a ratat. Craiovenii au dat ieșit pe contra atac, însă primul lor gol a fost anulat pentru offside.

Victoria jucătorilor din Bănie a venit în repriza a doua, Bawab deschizând scorul la nici 5 minute de la reluarea meciului. Apoi Băluță a avut o execuție bună mărind scorul de pe tabelă la 2-0, iar ultimul gol a fost înscris tot de Bawab.