Halep a pierdut meciul cu Angelique Kerber. Românca a fost aplaudată de clujeni - VIDEO

Simona Halep a pierdut, duminică, 17 aprilie, meciul cu Angelique Kerber disputat în Sala Polivalentă, din cadrul Fed Cup.

Simona Halep a jucat cu Angelique Kerber, locul 3 mondial. Scorul la meciuri înainte de acest duel era 1-1, după ce sâmbătă Germania a câștigat o partidă, iar România pe cea de-a doua.

Primul set al meciului Simona Halep - Angelique Kerber a fost câștigat de nemțoaică, cu un categoric 6-2.

În setul al doilea scorul este 1-1 la game -uri.

Scorul a ajuns 2-2, dar Kerber s-a distanțat apoi la 3-2.

Angelique Kerber a mai câștigat 2 game -uri. Scorul este 5-2 în setul al doilea.

Simona Halep a pierdut meciul cu Angelique Kerber, scor 6-2, 6-2.

Germania conduce România la general cu scorul de 2-1.

Simona Halep a jucat bine, dar adversara ei este într-o formă mult mai bună, iar scorul spune totul. În ciuda acestui fapt, Simona Halep a fost aplaudată de 7000 de spectatori, care i-au scandat numele la final.