Halep a CÂȘTIGAT sâmbătă cu Andrea Petkovic - VIDEO cu mingea de MECI

Simona Halep a început duelul cu Andrea Petkovic, meci foarte important după ce Irina Begu a pierdut cu numărul 3 mondial.

Simona Halep este forțată să câștige acest meci pentru a păstra șansele României la calificarea mai departe în Fed Cup.

Simona Halep a câștigat primul set, scor 6-4.

În setul al doilea scorul este 2-1, pentru Halep. Românca a revenit în meci după ce nemțoaica a luat primul set.

Halep -  Petkovic 3-3 în setul al doilea.

Halep - Petkovic 5-4. Nemțoaica a condus cu 4-3, dar Halep a revenit și a câștigat două game -uri.

Petkovic a revenit în joc și conduce cu 6-5 și apoi a câștigat și setul.

Scorul este de 1 - 1 la seturi

În setul al treilea Halep a condus cu 1-0, dar nemțoaica a revenit în joc, iar la 2-1 pentru româncă a fost un punct controversat. Petkovic a pretins că mingea a căzut în teren, dar Halep a spus că a fost 20 de cm în afară. Arbitrul i-a dat punctul Simonei Halep.

Scorul a fost apoi 2-2, dar Simona Halep s-a distanțat rapid la 4 - 2 la game -uri.

Meciul este foarte strâns. Scorul este 4-3.

Simona Halep a mai câștigat un game. Scorul este 5-3.

Simona Halep a cîștigat setul a al treilea și meciul.

Halep a declarat la finalul meciului că a avut unele probleme, după ce a alunecat. ”Talpa mea e cu probleme. Am nevoie de masaj, dar mâine voi fi bine și voi juca”, a spus Simona Halep.

Simona le-a multumit spectatorilor pentru susținere, mai ales că a avut un moment de cădere în ceea ce privește forma în setul al doilea.