Halep a câștigat. Am învins Elveția. De emoții, a uitat să îl salute pe Emil Boc, dar a revenit - VIDEO

Simona Halep a câștigat fără probleme al treilea meci din duelul România - Elveția.

Scorul primului set a fost 6 - 2, românca dominând întâlnirea. Al doilea set a început cu o Simona Halep mult mai determinată, iar românca a câștigat. Elvețianca a revenit la 4-1 și a câștigat un prim game, dar scorul final a fost 6 -2, 6 - 1.

Per total, Simona Halep nu a avut probleme cu adversara ei, meciul fiind mult mai simplu decât cel de sâmbătă contra Viktorijei Golubic.

La final lotul României a încins hora victoriei, iar Simona Halep a ”bătut palma” cu apropiații ei din lojele VIP, uitând să îl salute pe primarul Emil Boc, care a stat cu mâna întinsă. Simona Halep a revenit și s-a pupat cu primarul, când și-a dat seama că l-a ignorat.