Gloria Bistrita-U Cluj 2-1. Universitatea a pierdut si al doilea amical din aceasta saptamana

U Cluj a pierdut ambele meciuri amicale programate in aceasta saptamana, cu echipele de Liga a II-a Ariesul Turda si Gloria Bistrita.

Meciul dintre Gloria si U Cluj s-a jucat la Bistrita de la ora 18.00. Bistritenii au deschis scorul in minutul 7, prin Keita, care a tras pe poarta de la aproximativ 5 metri. Studentii au egalat in minutul 64 al partidei, prin Toba, care primeste o pasa excelenta de la Reinaldo. Bucuria clujenilor a tinut doar 5 minute, pentru ca in minutul 69 Ciprian Petre a sutat in poarta, peste portarul clujean Hutan, intrat la pauza.

Marian Pana i-a folosit in meciul de la Bistrita pe Matache, Ungurusan, Szilagyi, Cvirik, Mendy, Delgado, Gheorghe, Pacurar, Bostina, Machado, Niculescu, Acosta, Toba, Belosevic, Voican, Busca, Reinaldo si Ionescu.

U Cluj a pierdut tot cu 2-1 meciul disputat la inceputul saptamanii impotriva echipei Ariesul Turda.