FC Ariesul Turda a invins cu 3 - 1 FC Arges si a scapat de retrogradare

FC Ariesul Turda a reusit o victorie categorica pe tren propriu in fata jucatorilor de la FC Arges. Scorul final a fost 3 - 1 si "vulturii rosii" au scapat de retrogradare.

Pentru turdeni golurile au fost inscrise de Timar, in minutul '12 dupa ce a impins balonul respins de portarul argesenilor la un sut al lui Hardau, Cristea, in minutul '39 dintr-o centrare venita de la Forika, si Edy Stoica in minutul '53 dintr-un sut cu pamantul, care l-a lasat spectator pe portarul advers.

FC Arges a reusit golul abia cu trei minute inainte de finalul partidei, dupa ce Bazzi a inscris din penalty. FC Arges a avut si un handicap, in minutul '33 portalul Bosneag a fost eliminat pentru ca l-a lovit cu pumnul pe Bier.

FC Ariesul Turda a urcat pe pozitia 8 in calsamentul seriei a doua din Liga secunda, la egalitate de puncte cu locul 7. Etapa viitoare va juca la CS Otopeni.