Echipa Pandurii Târgu Jiu aduce grupele Europa League pe Cluj Arena. Cu cine ar putea juca? - REZUMAT VIDEO

Pandurii Târgu Jiu s-a calificat în grupele Ligii Europa, învingând cu scorul de 2-0 după prelungiri, gruparea Sporting Braga.

Pandurii conduceau în minutul 90 cu 1-0, urmând prelungirile ca urmare a scorului general de 1-1. În tur, Pandurii Târgu Jiu a fost învinsă, la Cluj-Napoca, cu scorul de 1-0.

Al doilea gol pentru Pandurii a fost înscri de Ciucur, cu un șut de la colţul careului de 16 metri.

Rău de tot am trăit meciul, ne-am bătut joc de câteva ocazii. S-a sfârşit cum trebuia să se sfârşească. Nu cred că au fost mai buni decât noi să se invoce norocul. E meritul întregii echipe. Ciucur ne-a adus două calificări, şi la Tev Aviv şi aici, eu cred că merită încredere. Toată echipa a mers. Va fi o noapte de pomină, apoi revenim cu picioarele pe pământ şi vedem ce vom mai face”, a spus preşedintele clubului Pandurii Târgu Jiu, Marin Condescu, la Digi Sport.

El a spus că Pandurii va juca tot la Cluj-Napoca meciurile din grupele Ligii Europa, de pe teren propriu.