Cristiano Ronaldo este cea mai mare dezamagire de la EURO 2012 VIDEO

Vedeta lui Real Madrid, portughezul Cristiano Ronaldo n-a reusit nimic in primele doua meciuri, iar la partida cu Danemarca s-a facut pur si simplu de tot rasul.

In minutul 78 al meciului Danemarca-Portugalia, starul lui Real Madrid a ramas singur cu portarul advers, dar a sutat lamentabil pe langa poarta.

In acel moment, scorul era 2-1 pentru Portugalia, iar Danemarca a egalat la faza urmatoare.

Cristiano Ronaldo a fost salvat de Varela, care a marcat golul victoriei cu trei minute inainte de finalul meciului.

Cristiano Ronaldo, golgheterul echipei Portugaliei cu 7 reusite in campania de calificare, nu a mai marcat pentru echipa na?ionala de la barajul cu Bosnia, din noiembrie 2011, cand a reusit o "dubla" in mansa secunda.