Clujencele de la Olimpia au debutat în forță în Champions League. Le-au decimat pe campioanele Estoniei

Echipa de fotbal feminin Olimpia Cluj a început cu succez acest sezon al UEFA Women's Champions League.

Astfel, campioana României a învins Pärnu JK, campioana Estoniei, scor 7-1 (5-1), în primul meci al Grupei a 4-a preliminare, care se dispută la Konin, în Polonia.

Elevele lui Mirel Albon s-au impus încă din prima repriză, marcând cinci goluri. Golgheterul meciului a fost atacantul de 17 ani a clujenilor, Loredana Popa, care a marcat de 3 ori în 45 de minute și a dat două pase de gol.

Totodată, în această partidă a debutat și canadianca Isabelle Mihail, în vârstă de 17 ani, adusă în aceastp vară la Cluj.

Următorul meci al clujencelor va fi joi, de la ora 12.00, împotriva formaţiei ŽFK Breznica, campioana Muntenegrului.