CLIPUL ZILEI: In Brazilia si masorii sunt portari. Continuarea clipului a fost de groază VIDEO

Partida dintre două echipe braziliene, Tupi și Aparecidense, disputată pentru promovarea în liga a treia braziliană, a fost întreruptă timp de câteva zeci de minute, în urma unui incident cauzat unul dintre masorii oaspeților.

Tabela de marcaj arăta 2-2, iar Aparecidense era la un pas să promoveze datorită scorului din tur, 1-1. Cu câteva minute înainte de final, Tupi a fost la un pas să marcheze, reușind să treacă de două ori mingea de portar, numai că de fiecare dată, pe linia porții s-a aflat masorul oaspeților, care a respins incredibil, potrivit dolce-soprt.ro.

După încheierea fazei, oficialul a luat-o la fugă către vestiare, fiind alergat de întreaga echipă adversă, iar arbitrul nu a luat în calcul protestele gazdelor, astfel încât Aparecidense a promovat în liga a treia.

Finalul meciului nu a fost însă plăcut pentru masor, acesta fiind bătut de către mai multe persoane neidentificate.