Claudiu Niculescu aduce victoria in meciul cu Ludogorets, scor 1-0

Universitatea Cluj a castigat meciul cu FC Ludogorets Razgrad, liderul campionatului Bulgariei, cu scorul 1-0.

"Sepcile rosii" s-au impus in fata bulgarilor de la FC Ludogorets cu scorul de 1-0, dupa un meci in care atacantii clujeni au trecut de multe ori pe langa gol. Singura reusita a meciului i-a apartinut veteranului Claudiu Niculescu (min.83), care l-a executat pe portarul advers cu un voleu frumos, dupa o centrare de peste 30 de metri primita de la Adrian Cristea.

Tehnicianul Ionut Badea a inceput meciul cu formula: Popa - Cojocnean, Pele, Abrudan, Grecu - D.Popa, Marinescu, Moldovan - Grozav - Tony, Morar.

In repriza secunda au mai intrat Takacs, Szukala, Niculescu, Draghici, Neag, Hoban, Cristea, Cristescu, Achim si Pacurar.

Bulgarii au avut si ei o ocazie de gol in prima repriza, cand au trimis balonul in bara.