CFR ramane fara Gaz la Medias! Clujenii au pierdut cu 3-2 VEZI GOLURILE

CFR Cluj nu a reusit sa obtina niciun punct in deplasarea de la Medias. Desi la pauza au condus cu 2-1, clujenii au pierdut partida.

Clujenii au fost cei care au deschis scorul in minutul 29, dintr-o lovitura libera executata de Rada. Bucuria clujenilor a durat numai un minut, cand Eric a egalat. Brazilianul suteaza de la marginea careului si il invinge pe Minca.

In minutul 36, Hora ii aduce pe clujeni in avantaj, dupa ce primeste o centrare in fata portii aparate de Plesca de la Nicoara. La pauza, CFR conducea cu 2-1.

Gazdele egaleaza in minutul 60, prin Parvulescu, al carui sut este deviat de aparatorii clujeni. In minutul 75, Gaz Metan preia conducerea, printr-un gol inscris de Eric, care primeste o pasa la marginea careului de la Bawab.

CFR Cluj ramane pe locul 8, cu cele 45 de puncte acumulate de-a lungul campionatului.

Vezi golul lui Ionut Rada! Gaz Metan-CFR Cluj 0-1 - VIDEO

Vezi golul lui Eric! Gaz Metan-CFR Cluj 1-1 - VIDEO

Vezi golul lui Hora! Gaz Metan-CFR Cluj 1-2 - VIDEO

Vezi golul lui Parvulescu! Gaz Metan-CFR Cluj 2-2 - VIDEO

Vezi al doilea gol al lui Eric! Gaz Metan-CFR Cluj 3-2 - VIDEO