CFR Cluj UMILITĂ de Steaua Roșie Belgrad, 4-0. Clujenii nu s-au văzut pe teren. Pleacă Șumudică? - REZUMAT VIDEO

Steaua Roșie Belgrad a învins categoric pe CFR Cluj, scor 4-0, în meciul care conta pentru calificarea în grupele Europa League. Victoria sârbilor a fost una categorică și ar putea duce la demiterea lui Marius Șumudică de pe banca CFR Cluj.

Pavkov a deschis scorul din minutul 5, cu o lovitură de cap. Steaua Roșie a majorat scorul în minutul 38. Același Pavkov a ”rezolvat” faza cu o preluare cu pieptul, care l-a păcălit pe Cestor, iar Katai a reluat simplu, pe jos, din interiorul careului, scrie Digi Sport.

Deac a putut reduce din diferență, în a doua repriză dar a trimis peste poartă din lovitură liberă. Sârbii au marcat din nou în minutul 68, prin Ben Nabouhane, după o gafa a lui Deac.

După alte nouă minute, Ben Nabouhane a centrat în careu, iar Ivanic a reluat cu capul din interiorul careului.

În minutul 86, Alibec a șutat puternic din mijlocul careul sârb, dar mingea a lovit bara.

CFR Cluj va juca în grupele Conference League, dacă nu va reuși o minune la Cluj.