CFR Cluj - Timişoara 2-2 - REZUMAT VIDEO - CFR a rămas cu 8 oameni pe teren. S-au dat 19 cartonașe

Meciul dintre CFR Cluj și Poli Timișoara a stabilit un record, care probabil va fi greu de egalat în acest sezon. Ardelenii au terminat meciul cu 8 jucători în teren.

Arbitrul Iulian Dima a dat și 19 cartonaşe, dintre care 3 roşii în contul CFR Cluj, fiind eliminați Florin Costea, Felgueiras şi Ciprian Deac.

Poli Timișoara a deschis scorul în minutul 8, prin Szekely. Florin Costea a fost primul eliminat, după ce a șutat mingea înainte de fluierul arbitrului, primind un galben, dublat de al doilea câteva minute mai târziu.

Cadu a egalat în repriza a doua, dar perioada bună a CFR Cluj s-a încheiat în minutul 70, când Felgueiras (foto) a fost eliminat după un fault în careu. Szekely a executat penalty -ul și scorul a devenit 2-1.

Deac a reușit să egaleze, dar după patru minute a fost eliminat pentru un fault întârziat.