Miercuri 24 Aprilie

CFR Cluj - Steaua Bucureşti, scor 0-1 VIDEO - Meci întrerupt pentru scadări xenofobe

Steaua a câștigat meciul cu CFR Cluj, dar partida a fost întreruptă pentru scadări xenofobe din partea galeriei oaspete.

În minutul 23, Cristian Balaj a oprit meciul când galeria Stelei a făcut scandări xenofobe. Căpitanul stelist Mihai Pintilii le-a cerut suporterilor să înceteze, iar meciul a fost reluat.

Golul partidei a fost marcat de Chipciu, în minutul 83. Keşeru a tras la poartă, dar mingea a fost deviată decisiv de Chipciu.

Ammari a fost eliminat în minutul 90+1, iar clujenii au terminat meciul cu un om în minus. Eliminarea a fost prostească, pentru că Ammari a primit un cartonaş galben, dar a protestat.