CFR Cluj - Sportul Studentesc 2-0! Gabi Muresan a fost omul meciului! VEZI golurile - VIDEO

CFR Cluj a reusit sa castige partida cu Sportul Studentesc si sa obtina cele trei puncte puse in joc. Meciul a fost slab si, fara actiunile lui Gabi Muresan, clujenii ar fi trecut prin clipe grele.

Scorul a fost deschis in minutul 20, in urma unui sut bomba expediat de Gabi Muresan. Rafael Bastos a fost pe faza si a reusit sa reia in plasa mingea respinsa de portarul Sportului Studentesc.

In repriza secunda, acelasi Gabi Muresan a primit o centrare, a lovit cu capul, dar mingea a fost iarasi respinsa. Din fericire a avut inspiratia de a suta mingea in plasa.

Meciul nu a avut alte faze spectaculoase. CFR Cluj aduna 3 puncte si se pastreaza in plutonul de la mijlocul campionatului.