CFR Cluj s-a razbunat pe Gloria Bistrita: 3-0 ca la teatru! REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a spalat rusinea din meciul din Cupa cu Gloria Bistrita si a reusit un meci mare in deplasare, invingandu-i pe elevii lui Nicolae Manea cu un sec 3-0.

Meciul a fost spectaculos in prima repriza, desi clujenii le-au dat palpitatii suporterilor cu avalansa de ratari, care au culminat cu penalty -ul irosit de Cadu, care a tras slab si Albut a respins mingea.

Repriza a doua, insa, a adus un CFR mult mai bine legat. Traore a inscris de doua ori. Prima data cu un sut norocos, care l-a pacalit pe portar, iar a doua oara cu o lovitura de cap dupa o centrare reusita.

Bjelanovic a inchis tabela cu un gol cu calcaiul, dupa o pasa venita de la De Zerbi, care s-a dovedit a fi unul dintre cei mai buni jucatori din repriza secunda.