CFR Cluj s-a jucat cu Dinamo! Scorul putea sa fie mai categoric - REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a jucat foarte bine impotriva echipei Dinamo si a aratat ca o campioana. Scorul a fost 1-0, dar puteau fi inscrise mult mai multe goluri.

Clujenii au dominat mijlocul si au avut cele mai multe ocazii in prima repriza. Adrian Cristea a fost cel care a pus in pericol poarta lui Nuno Claro cu suturi de la distanta.

Bjelanovic a deschis scorul la jumatatea primei reprize, dupa ce a primit o pasa de la De Zerbi si a inscris dintre mai multi jucatori adversi.

A fost si un conflict in tribune, unde suporterii de la Dinamo si CFR Cluj s-au batut, dar si in afara stadionului unde fanii echipei Dinamo nu au fost salati sa intre

In repriza secunda au fost mai multe ocazii, de ambele parti, dar CFR Cluj a fost mult mai agresiva. Dinamovistii s-au pierdut cu firea si au comis faulturi dure.

In minutul 68, Moti a intrat dur la Cristi Bud, dar din fericire faultul nu s-a soldat cu o accidentare grava. N'Doye a fost eliminat in minutul 86 si elevii lui Andone au jucat cateva minute in 10 oameni.