CFR Cluj s-a impiedicat de U Cluj! "Feroviarii" au ratat cat pentru un campionat - REZUMAT VIDEO

U Cluj - CFR Cluj, derby -ul Transilvaniei, s-a terminat 1-1. A fost un egal meritat in parte, dar "feroviarii" au dominat repriza secunda si au avut cateva ratari monumentale.

Meciul a inceput echilibrat, dar in minutul 15 Claudiu Niculescu a reusit sa inscrie, dintr-o lovitura libera din fata careului, Mingea a fost "asezata" la vinclu si Stancioiu nu a mai avut ce sa faca.

CFR Cluj s-a mobilizat si in minutul 30 Traore a inscris un gol dupa o centrare a lui Culio. Ivorianul a deviat mingea si scorul a fost 1-1.

Repriza secunda a fost una nebuna. In minutul 63, Traore a scapat singur pe poarta, dar a ratat majorarea scorului, fiind blocat de portarul Hutanu.

U Cluj revine in meci in minutul 68, cand Delgado patrunde in careu si suteaza puternic, dar mingea "ocoleste" poarta.

Meciul a decurs tot in favoarea "feroviarilor", iar in minutul 74, Bud primeste o pasa geniala si scapa singur pe poarta dar rateaza.

Claudiu Niculescu a avut si el o mare ratare in minutul 84, la finalul meciului, cand a fost blocat de portarul Stancioiu.

VEZI LIVE TEXT U CLUJ - CFR CLUJ 1-1