CFR Cluj învinsă acasă de Dinamo Minsk. Clujenii au jucat în 10 oameni trei sferturi din meci REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a ratat calificarea în play-off-ul UEL după ce a fost învinsă cu scorul de 2-0, pe teren propriu, de către Dinamo Minsk.

Totuși, clujenii au fost nevoiți să joace în 10 oameni din minutul 26, după ce Rada a primit cartonaul roșu în urma unui fault foarte dur.

Scorul a fost deschis în cea de-a doua repriză, în minutul 71, de către Stasevici, care a executat perfect o lovitură liberă de la 25 de metri lateral stânga.

Al doilea gol a urmat după 10 minute, după ce Camora a faultat în careu. Udoji a executat penalty-ul și a reușit să marcheze.

Dinamo Minsk este în acest moment lider în prima ligă din Belarus, aceștia reușind să obțină 10 victorii și un egal în ultimele 11 meciuri jucate.