CFR Cluj - Gaz Metan Mediaș 1-1 REZUMAT VIDEO! CFR joacă la fel de slab ca anul trecut

Gaz Metan Mediaș a obținut un mare egal în primul meci al campionatului pe terenul campioanei, CFR Cluj.

Vasilache a deschis scorul pentru Gaz Metan, dar Kapetanos a egalat în repriza secundă.

Nu vreau să par lipsit de modestie, dar eu cred că meritam mai mult în această seară. Este totuşi un punct obţinut în Gruia şi nu avem cum să nu fim mulţumiţi. Vreau să felicit echipa gazdă pentru titlul câştigat în sezonul trecut.

Am avut o primă repriză bună, cu mai multe situaţii de contraatac. Din păcate am avut probleme la pasa finală şi nu am reuşit să mai marcăm. În partea a doua nu am mai putut fi periculoşi şi am avut şi câţiva fotbalişti care au căzut din punct de vedere fizic. Îmi pare rău că am primit gol din fază fixă.

Am început un nou campionat cu gânduri mari. A revenit şi Eric şi eu spun că avem un lot echilibrat, cu dubluri pe posturi. Eu vreau ca această echipă să fie periculoasă pe tot parcursul meciului”, a declarat Cristi Pustai la Digisport.