CFR Cluj - FC Voluntari, 0-0. Clujenii furați de un gol valabil. Ce verdict dă Crăciunescu - FOTO

CFR Cluj a cerut acordarea unui gol la meciul cu FC Voluntari, pentru că mingea ar fi trecut linia porții. Centralul nu a dat nimic.

Arbitrul Marian Barbu nu a validat reușita lui Vinicius. Nici asistenții nu au confirmat că mingea ar fi trecut linia porții.

Faza a avut loc în minutul 70. Vinicius a trimis mingea cu capul, dar Rîmniceanu a respins de pe linia porții. ”O impresie poți să ai doar dacă te uiți la televizor, live nu poți să-ți dea seama. Omul nu are capacitatea să vadă așa ceva. Centralul nu apare în cadru, asistentul este obturat. Aici îți trebuie tehnologia goal line, dar cum noi nu avem bani. Eu spun că mingea a depășit în întregime linia porții”, a declarat Ion Crăciunescu la Digi Sport.

După câteva minute, CFR Cluj a cerut și un henț la intervenția lui Armaș și au cerut lovitură de la 11 metri, dar tot degeaba.

Sursă capturi: Digi Sport.