CFR Cluj s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei! REZUMAT VIDEO CFR Cluj - FCM Targu Mures 2-0

CFR este singura echipa care va reprezenta Clujul mai departe in Cupa Romaniei, dupa ce a invins Targu Mures cu 2-0. Rivalii de la U Cluj s-au impiedicat la Brasov si se vor axa acum numai pe campionat.

Meciul a inceput cu un Targu Mures determinat, dar incet clujenii au intrat in joc si, in minutul 13, Bjelanovic a trimis mingea in bara. Meciul a continuat cu CFR Cluj la carma si, in minutul 32, acelasi Bjelanovic a trimis mingea in poarta dupa o centrare venita de la Veloso.

Finalul primei reprize a fost unul plin de emotii, pentru ca Tarnaveanu a trimis un sut plasat si mingea a lovit bara.

Partida a fost transata in final de Sforzini, care a reluat mingea dupa un sut expediat de Peralta si respins de portarul de la Targu Mures.