CFR Cluj - Corona Brașov 1-0 - REZUMAT VIDEO - Clujenii au tremurat și când au văzut ”lanterna” campionatului

CFR Cluj a reușit numai un 1-0 în fața celei mai slabe echipe din campionat, Corona Brașov.

Batin a făcut o fază mai interesantă în prima repriză, iar Ogbu a înscris cu latul. Primele 45 de minute au fost șterse spre disperarea lui Grigoraş.

În a doua repriză, clujenii au tremurat serios, iar Corona putea să egaleze. În minutul 82, Piccolo a lovit mingea cu mâna în careu, dar penalty -ul a fost transformat slab de Neacșa, Mincă apărând.

Grigoraș i-a folosit în a doua repriză și pe Costea şi Tade, pentru a forța încă un gol, care să îi dea liniște. Meciul s-a terminat cu scorul 1-0.

Cel mai important lucru e că am rămas cu trei puncte. Se vede o crispare, sunt multe lucruri care trebuie reparate. Nu putem progresa dacă ne bucurăm după o victorie cu Corona!”, a declarat Petre Grigoraş, antrenorul CFR Cluj.