CFR Cluj - Concordia Chiajna 2-4! UMILINTA! Andone si trupa lui in genunchi VIDEO

CFR Cluj a pierdut rusinos in fata echipei Concordia Chiajna, scor final 4-2.

Pentru CFR Cluj au insris Vranjes si Ronny, iar pentru Chiajna au marcat I. Iordache, Krumov, Rocha si Alex.

Primii au deschis scorul elevii lui Reghecampf, prin Iordache, iar CFR Cluj a egalat in minutul 16, dupa o lovitura libera executat de Bastos si reluata cu capul in plasa de Vranjes.

Chiajna a revenit la conducere dupa ce Adrian Popa a executat un corner, iar Krumov a reluat pe mijlocul portii. Rocha a marit diferenta cu un sut la coltul lung. Pozitia a fost suspecta de ofsaid, dar centralul a validat reusita. La pauza scorul a fost 4-1 pentru Chiajna, dupa golul lui Alex.

CFR Cluj a intrat tare in repriza secunda, Ganea i-a pasat lui Ronny, care a inscris.

Ronny a mai avut doua ocazii mari, dar Nita a blocat. Muzac a fost eliminat in minutul 73, iar Muresan a parasit terenul patru minute mai tarziu. Nita a avut cateva interventii salvatoare pe finalul meciului, blocandu-i pe Sougou si Ronny.