CFR Cluj - APOEL Nicosia 2-0! Clujenii sunt la a treia victorie - VIDEO

CFR Cluj a reusit sa invinga pe cipriotii de la APOEL Nicosia cu scorul 2-0, prin reusitele lui Cristi Bud si Peralta.

Cristi Bud a reusit sa inscrie inca din minutul al doilea, dupa o cursa de 30 de metri. In minutul 12, cipriotii au zguduit bara CFR -ului cu un sut expediat din 5 metri, dar nu au inscris.

In minutul 19, Peralta a majorat scorul dupa ce a inscris din penalty. Prima repriza nu a mai avut ocazii importante.

In repriza secunda, CFR Cluj a schimbat aproape toata garnitura de jucatori. In teren au intrat Kapetanos, Edimar, Nicoara, Hora si Cadu, dar scorul nu a mai suferit schimbri.

Echipa "animalului" Jorge Costa a castigat in cantonament pana acum meciurile cu Bischofschofen si Grodig.