CFR Cluj a spulberat visul Victoriei Branesti cu trasoarele lui Muresan si Culio. Vezi VIDEO cu golurile clujenilor!

CFR Cluj a ajuns la cea de-a 38 -a partida fara infrangere pe teren propriu, dupa victoria cu 2-0 in fara echipei din Branesti. Muresan si Culio au lansat doua trasoare aproape de finalul meciului si au castigat meciul.

Clujenii au inceput acest sezon cu un egal in fata Universitatii Craiova, rezultat care a atras acuze si i-a motivat pe jucatorii lui Mandorlini.

In ciuda faptului ca echipa a intrat motivata pe teren, in prima repriza nu s-a marcat. Abia in repriza secunda CFR Cluj a inscris, prima data prin Muresan care a lansat o torpila din 12 metri in minutul 62, iar doua minute mai tarziu un sut al lui Culio a stabilit scorul final.

CFR Cluj a castigat meciul cu 2-0.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA DESFASURAREA MECIULUI IN FORMAT LIVE-TEXT

CFR Cluj: Claro - Panin, Piccolo, Cadu, Leonardo - Kivuvu, Muresan, Culio - Deac - Kone, Bjelanovic

Victoria Branesti: Cernea - Maghici, Bar, Velicu, Nicola - Popa, Chirita, Olariu, Nicoara - Simion, Oprea