CFR Cluj a pierdut cu Universitatea Craiova, 1-2 și acuză arbitrajul. Clujul pierde titlul? - REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a pierdut, sâmbătă seara, meciul cu Universitatea Craiova, iar titlul se îndepărtează.

CFR Cluj a pierdut acasă meciul cu Universitatea Craiova, scor 2-1, în derby-ul etapei.

Craiova a deschis scorul în minutul 27, după o centrare din corner reluată de Marius Constantin cu capul. Portarul clujenilor a respins, dar Andrei Ivan a înscris.

CFR Cluj a egalat, în minutul 53, tot după o fază pornită dintr-un corner. Debeljuh i-a trimis mingea lui Sigurjonsson, care a înscris.

Scorul final a fost stabilit în minutul 88. Nistor a executat o lovitură liberă, iar Tudorie a înscris cu capul.