Antrenorul CFR Cluj, Edi Iordănescu, l-a atacat dur pe arbitrul Ovidiu Hațegan, după ce a pierdut cu Craiova

CFR Cluj a pierdut cu Universitatea Craiova, iar Edi Iordănescu l-a atacat pe centralul Ovidiu Hațegan.

Mi-e jenă să comentez prestația arbitrilor. De câte ori a fost CFR - Craiova cu domnul Hațegan la mijloc, același lucru.

Ajunsesem să facem haz de necaz pe margine, ziceau colegii că la al treilea penalty poate ne dă unul. E rușinos că un asemenea arbitru ia astfel de decizii, doar într-o anumită direcție. Eu mereu am zis că sunt erori umane, dar deja gândul meu merge în altă direcție”, a declarat Edi Iordănescu.

Mario Camora a spus că CFR Cluj trebuia să primească două lovituri de la 11 metri în finalul primei reprize, după un duel dintre Alex Chipciu și Nicușor Bancu, și în minutul 51, la o fază cu Gabriel Debeljuh.

Edi Iordănescu este încrezător că echipa va trece peste acest moment.

N-am nicio emoție, sunt sigur că pot depăși acest moment. Pregătisem o schimbare cu Hoban, să închidem jocul, parcă am simțit în momentele alea că nu ne-a intrat și am vrut să securizez ce aveam.

Nici n-am apucat să fac schimbarea, că a venit faultul și l-am reținut pe Hoban. Probabil dacă putea da timpul înapoi, l-aș fi trimis pe Hoban”, a recunoscut Edi Iordănescu.

CFR Cluj este tot pe locul al doilea în play-off, la un punct de FCSH, dar bucureștenii au un meci mai puțin.

CFR Cluj a pierdut cu Universitatea Craiova, 1-2 și acuză arbitrajul. Clujul pierde titlul? - REZUMAT VIDEO