Miercuri 24 Aprilie

CFR Cluj a ajuns pe ultimul loc in grupa! FC Basel - AS Roma 2-3 - REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a ajuns pe ultimul loc in grupa E a Ligii Campionilor. AS Roma a urcat pe locul 2 dupa ce a invins in deplasare pe FC Basel cu 3-2.

Scorul a fost deschis de italieni in minutul 17 de Jeremy Menez. In minutul 26, Roma si-a marit avantajul, dupa ce Totti a inscris dintr-un penalty obtinut de Riise. Scorul la pauza a fost 2-0.

Alexander Frei a reusit sa reduca din diferenta in minutul 69. Soarta meciului a fost decisa in minutul 76, cand Leandro Greco a inscris pentru italieni. Xherdza Shaqiri a marcat pentru Basel ultimul gol al partidei, dar elvetienii nu au reusit sa egaleze pana la final.

AS Roma acumuleaza 6 puncte dupa aceasta victorie si urca pe locul 2 in grupa, Basel ajunge pe locul 3, iar CFR pe 4. Pe locul 1 ramane Bayern, care, dupa victoria cu 4-0 in fata CFR-ului, are 12 puncte.