Ce a spus Dan Petrescu după CFR Cluj - Lazio 2-1

CFR Cluj - Lazio 2-1. Dan Petrescu a spus că nu l-a titularizat pe Billel Omrani nu s-a antrenat cum trebuie.

Billel, ca atitudine, a intrat bine, dar ca realizări a ratat cam mult. A avut ocazii prea mari pe care nu aveai voie să le ratezi la nivelul acesta. Dacă nu dădea gol, eram aici toți și regretam.

Cred că el nu este concentrat mereu și de aceea a și pierdut echipa. La început de săptămână nu s-a antrenat cum trebuie și asta a fost motivul pentru care nu a fost titular. Am vorbit cu el și i-am spus <țin mult la tine, dar dacă nu te antrenezi ca orice alt jucător, nu vei mai fi titular>”, a declarat antrenorul lui CFR Cluj.

Nu sunt eu cel mai important om al serii, echipa este cea mai importantă. Din păcate, în prima repriză echipa a suferit puțin pentru că am folosit alt sistem. Sistemul nu e cel mai important lucru în fotbal, ci atitudinea și spiritul. E clar că ei au o calitate incredibilă. Golul marcat de Deac a venit la timp. La Savic a fost tot un posibil penalty. Dacă rata, poate schimbam ceva la pauză cu patru fundași și poate aveam probleme”, a mai spus Petrescu.

CFR Cluj este lider în Grupa E a Europa League, după ce Rennes și Celtic au remizat, scor 1-1.