A treia infrangere pentru studenti in Antalya: Universitatea Cluj-NK Varteks 1-2

Universitatea Cluj a pierdut amicalul disputat in Antalya cu formatia care joaca in prima croata NK Varteks. Singurul gol al clujenilor a fost marcat de Printul Adrian Cristea.

Antrenorul Ionut Badea a inceput partida cu urmatoarea formatie: Matache, Buhus, Munteanu, Cucui, Izvoranu, Pacurar, Balde, Cojocnean, Cristea, Voican si Machado.

Scorul a fost deschis de croati in minutul 22, printr-un sut de la 8 metri, care a trecut pe sub portarul Matache. In minutul 43, clujenii egaleaza prin Cristea. Printul, aflat la 5 metri de poarta, a primit o pasa buna de la Matache, si a egalat. In a doua parte a meciului, in minutul 62, Bosneag, intrat in locul lui Matache, apara un penalty acordat croatilor, dar acestia reusesc sa inscrie, dupa respingerea mingii.

In cea de-a doua repriza la U Cluj au mai intrat Morar, Niculescu, Mendy, Vasile Gheorghe si Delgado.

Iata si celelalte rezultate inregistrate de U Cluj in cantonamentul din Antalya.

U Cluj-Sibir Novosibirsk 1-1
U Cluj-Torpedo Kutaisi 2-2
U Cluj-FC Anzhi 0-1
U Cluj-Wiener Neustadt 1-2
U Cluj-Gyeongnam FC 4-0